Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 18:05 Bu haber 50 kez okundu
 
BAŞBAKANLIK GÖREVİNİN VEKÂLETİYLE İLGİLİ KAMUOYUNDA BAZI YANLIŞ BİLGİLER DOLAŞIYOR
CUMHURBAŞKANI TATAR, KAMU İŞ HEYETİNİ KABUL ETTİ
Gündem Haberi


Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kamu İşçileri Sendikası (Kamu İş) heyetini kabul etti.

Cumhurbaşkanlığından verilen bilgiye göre, heyeti kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan olarak girdiği seçim sonrası halkın takdiriyle Cumhurbaşkanı seçildiğini kaydederek, Başbakanlık görevinin vekâletiyle ilgili kamuoyunda bazı yanlış bilgiler dolaştığını, lakin kendisinin Başsavcılık’tan alınan görüş doğrultusunda hareket ettiğinin altını çizdi.

“Astı olmadan vekâlet olmaz” diyen Tatar,  Anayasa’nın, ülkede yeni hükümet kurulana kadar mevcut hükümetin devam ettiğiyle ilgili maddesini hatırlatarak, ülkenin yönetimsiz kalamayacağı ilkesiyle ihtiyaç halinde, ivedi bir karar alınmasının gerekmesi durumunda Anayasal hakkına dayanarak Bakanlar Kurulu’na başkanlık edebileceğini kaydetti.

 “Devlet yerindedir ve halka sahip çıkacaktır” şeklinde konuşmasını sürdüren Tatar, ülkenin yaşanan tüm zorlu süreçlere rağmen iyi yönetildiğini, global ölçekte yıkıcı boyutta yaşanan salgın durumunda bile ülkedeki vaka sayısının kontrol altına alınabildiğini ve sürecin iyi yönetildiğini belirtti.

Acil Durum Hastanesi’yle birlikte sağlığa ve geleceğe 250 Milyon TL’lik yatırım yapıldığını kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, emeği geçen herkese teşekkür etti.

KKTC’nin 37’nci kuruluş yıl dönümü etkinliklerinde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki kalabalık heyetin verdiği mesajların öneminin de altını çizen Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.

KKTC-TC ilişkileri açısından geçtiğimiz pazar kutlanan 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı’nda tarihi bir güne tanıklık edildiğini dile getiren Tatar, aslolanın devlete sahip çıkmak ve güvenlik içerisinde yaşamak olduğunu, bir çözüm olacaksa; egemen eşitlik temelinde yan yana iki devlet temelinde olacağının altını çizdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BAŞBAKANLIK, GÖREVİNİN, VEKÂLETİYLE, İLGİLİ, KAMUOYUNDA, BAZI, YANLIŞ, BİLGİLER, DOLAŞIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı