Haber Detayı
27 Temmuz 2020 - Pazartesi 09:17 Bu haber 26 kez okundu
 
ELON MUSK SAÇMALADI: KİME İSTERSEK DARBE YAPARIZ!
Tesla CEO'su Elon Musk, bu sefer baltayı taşa vurdu. Milyarder iş adamının Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama büyük tepki topladı.
Teknoloji Haberi


Ünlü isim Elon Musk, hem söylemleriyle hem de yaptıklarıyla zaman zaman gündeme geliyor. Çocuğuna koymuş olduğu isimden tutun da koronavirüs hakkındaki söylemlerine kadar birçok konuda haber olmayı başaran Tesla CEO'sunun durmaya niyeti yok gibi görünüyor. Zaman zaman sosyal medya hesaplarından esprili paylaşımlar da yapan Elon Musk, bu sefer biraz fazla ileriye gitti diyebiliriz.

Elon Musk saçmaladı: Kime istersek darbe yaparız!

Tesla CEO'su Elon Musk, Bolivya'da yaşanan darbe hakkında ilginç bir açıklamada bulundu. Resmi Twitter hesabı üzerinden bir takipçisine yanıt veren Musk, "Kime istersek darbe yaparız, bunu kabullenin." dedi ve bir anda gündeme oturdu. Takipçileri tarafından eleştiri bombardımanına tutulan ünlü ismin darbe ile bağlantılı olduğu iddialarına ithafen dalga geçmiş olabileceği ihtimali de bir hayli fazla. Ancak yine de böylesine ciddi bir konuda bu tarz bir yorumun yapılması, oldukça yanlış. Zira Twitter kullanıcılarının çoğu da bu görüşü savunur durumda. 

Hatırlanacağı üzere Bolivya devleti, geçtiğimiz sene Alman bir maden şirketi ile olan lityum rezervleri anlaşmasını feshetmişti. Bu şirketin Tesla'nın tedarikçisi olması sebebi ile de Tesla'nın iyon pilinin hammaddesini Bolivya'dan elde etmesi imkansız hale gelmişti. Bu sebepten dolayı ülkedeki darbe ile irtibatı olduğu ileri sürülen milyarder iş adamının atmış olduğu "Kime istersek darbe yaparız. Bunu kabullenin." şeklindeki tweeti de yanlış anlaşılmaya fazlasıyla müsait gibi duruyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ELON, MUSK, SAÇMALADI:, KİME, İSTERSEK, DARBE, YAPARIZ!,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı