Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 10:45 Bu haber 21 kez okundu
 
HUAWEİ BUNU BEĞENDİ: SAMSUNG’U GEÇTİLER!
Huawei, akıllı telefon pazarındaki en önemli rakibi Samsung'u geçmeyi başardı.
Teknoloji Haberi


Uzun vakittir akıllı telefon pazarında rekabet halinde olan Huawei ve Samsung rekabetinde yeni bir periyoda girildi. Gelen son sayılara nazaran Huawei, dişli rakibi Güney Kore merkezli Samsung‘u geçerek en çok telefon üreten marka oldu.

Huawei bunu beğendi: Samsung’u geçtiler!

Araştırma şirketi Canalys‘in bilgilerine nazaran 2020 yılının ikinci çeyreğinde HuaweiSamsung‘tan daha fazla adette telefonu piyasaya sürerek rakibini alt etmeyi başardı. Bu başarıda Samsung’un piyasaya sürdüğü telefon sayısının evvelki yılın birebir devrine nazaran yüzde 30 daha düşmesinin de tesiri oldu. 

Açıklanan datalara nazaran Huawei, bu yılın ikinci çeyreğinde 55.8 milyon telefonu piyasaya sürdü. Bu sayı geçen yılın birebir devrine nazaran yüzde 5 düşüş manasına geliyor. Öte yandan Samsung ise bu yılın ikinci çeyreğinde 53.7 milyon telefon satışa sundu. Ki bu sayı evvelki yılın tıpkı periyoduna nazaran yüzde 30 daha az bir pahası gösteriyor.

Tablolara baktığımızda ise bilhassa 2019 yılından itibaren Samsung‘un telefon üretiminin giderek düştüğü de görülüyor. Bu düşüşe karşın bölümün başkanı olmaya devam eden marka bu yılın ikinci çeyreğinde liderlik koltuğundan indi.

Ayrıntılara baktığımızda da Huawei‘nin ismi bu yılın ikinci çeyreğinde sattığı telefonların yüzde 72’sinin merkezinin Çin olduğu görülüyor. Markanın ürettiği telefonların yüzde 28’i ise dünyanın başka ülkelerinde satılmış.

Görünen o ki Huawei, istikrarlı büyümesini sürdürüyor ve akıllı telefon pazarını her türlü ambargo ve virüs tehdidine karşın domine etmeye devam ediyor ve edecek.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: HUAWEİ, BUNU, BEĞENDİ:, SAMSUNG’U, GEÇTİLER!,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı