Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 15:06 Bu haber 21 kez okundu
 
KAÜ VE KAMUSEN ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) ve Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN) arasında, ilişkileri geliştirme ve karşılıklı gereksinimleri karşılama amacı ile işbirliği protokolü imzalandı.
Haberi


Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Rektörlük Binasında gerçekleşen törene, Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, KAÜ Rektörü Prof. Dr. Gökçe Keçeci, KAÜ Genel Sekreteri Yrd. Doç. Alp karaca, Kıbrıs Türk KAMUSEN Başkanı Metin Atan, KAMUSEN Yönetim Kurulu Üyesi Melahat Arıklı ve Hakikat Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Güven Arıklı katılım gösterdi.

İmzalanan İşbirliği Anlaşması uyarınca, KKTC KAMUSEN üyelerine yönelik, KAÜ ve GAÜ Okullar Grubu Bünyesinde çeşitli burs olanakları sağlanırken; KAMUSEN, KAÜ öğrencilerine ihtiyaç dâhilinde staj ve araştırma imkânı sağlayacak. Ayrıca, iki kurum arasında gerçekleştirilecek ortak çalışmalara da ön zemin hazırlayan anlaşma dâhilinde, ortak projeler ve çalışmalar gerçekleştirilebilecek.

KAÜ Rektörü Prof. Dr. Gökçe Keçeci ve KAMUSEN Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Melehat Arıklı arasında imzalanan Törende açıklamada bulunan GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar Şunları söyledi;

Akpınar: “Bu Protokolün Bizler İçin Anlamı Oldukça Büyüktür”

“GAÜ Ailesi eğitim hayatlarına katkı da olacak her şeyi yapabilmek için büyük bir arzu duymaktadır. Bundan dolayı bu protokolün de bizler için anlamı oldukça büyüktür. Bu durumun herkes için örnek olmasını diliyorum. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Atan: “Bu işbirliği protokolü ile güzel işler yapacağımıza inanıyorum”

Akpınar’ın ardından açıklamada bulunan KKTC KAMUSEN Başkanı Metin Atan,

“Girne Amerikan Üniversitesi ile böyle bir protokol imzalamak bizler için bir gururdur. Sizlerin bu güzel önerisi ile bu anlaşmayı imzalamaktan mutluluk duyuyoruz; bizler için anlamı çok büyük. Bu işbirliği protokolü ile güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Bu protokolün bizler için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”dedi.

Prof. Dr. Keçeci: “Toplumun yararlarını gözeten bir sendikanın bizlerle işbirliği yapması bizim için büyük bir onur”

KAÜ Rektörü Prof. Dr. Gökçe Keçeci ise yaptığı açıklamada, iki taraf için de anlaşmanın hayırlı olmasını dileyerek,  

 “Toplumun yararlarını gözeten bir sendikanın bizlerle işbirliği yapması bizim için büyük bir onur. Üniversitemizin misyonunda bir adım daha öne çıkmamızı sağladığını belirtmek isterim. Eminim güzel bir eğitim birlikteliği olacak. Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörümüzün de üstün vizyonu ve desteği ile bu tür birlikteliklere açık olduğumuzu belirtmek istiyorum. Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Toya Akpınar’ın da ön görüleri bizler için çok değerlidir.” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Arıklı: “Biz KAMUSEN olarak bu güç birliğinden çok mutluyuz”

KKTC KAMUSEN Yönetim Kurulu Üyesi Melahat Arıklı ise şunları söyledi;

 “KAÜ ve KAMUSEN’in böylesi ortaklaşa bir işbirliğine imza atması çok önemli. Her iki tarafta, Kıbrıs Türk halkının daha müreffeh bir yapıya ve geleceğine ışık tutması açısından verecekleri mücadele ve güç birliğinden güzel sonuçlar çıkaracaktır. Biz KAMUSEN olarak bu güç birliğinden çok mutluyuz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KAÜ, VE, KAMUSEN, ARASINDA, İŞBİRLİĞİ, PROTOKOLÜ, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı