Haber Detayı
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 10:48 Bu haber 19 kez okundu
 
KÜRESEL SALGIN NEDENİYLE ARJANTİN’DEN DİREKT UÇUŞ
BARIŞ GÜCÜ’NDEKİ 250 KİŞİLİK ARJANTİN KONTENJANINDA PERSONEL DEĞİŞİMİ İÇİN DİREKT SEFER YAPILIYOR
Gündem Haberi


Küresel salgın nedeniyle Kıbrıs’taki BM Barış Gücü’nün Arjantin kontenjanında personel değişimi için Arjantin ile Güney Kıbrıs arasında direkt uçak seferi yapılacağı haber verildi

Fileleftheros “Covid-19 nedeniyle Arjantin’den Direkt Uçuş… UNFICYP’te Değişim İçin 16 Saat Yolculuk” başlıklı haberinde kararın, Arjantin Savunma Bakanlığı’na ait olduğunu, bunun için Arjantin’in resmî havayolu şirketi Aerolineas Argentinas ile iş birliği yapılacağını yazdı.

Habere göre Aerolineas Argentinas halen Ada’daki 6 ayını tamamlamış 250 Arjantinli Barış Gücü askerini ülkelerine götürmek ve yerlerini alacak aynı sayıdaki askeri de Ada’ya getirmek için Airbus A330-200 tipi uçakla iki sefer yapılacak. Seferlerden biri önümüzdeki hafta, öteki de Eylül başlarında gerçekleşecek.

Ministro Pistarini Havaalanı’ndan 17 Ağustos’ta havalanacak Airbus A330-200 tipi uçağın Larnaka Havaalanı’na uçuşu 15 saat 45 dakika, 22 Ağustos’ta gerçekleşecek dönüş süresinin de 16 saat 20 dakika tutacağı vurgulanan haberde, Eylül’deki geliş-dönüş tarihlerinin de 3 ve 8 Eylül olarak belirlendiği kaydedildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KÜRESEL, SALGIN, NEDENİYLE, ARJANTİN’DEN, DİREKT, UÇUŞ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı