Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 12:48 Bu haber 443 kez okundu
 
OLMADI SAYIN BAŞBAKAN
Talip Sancar yazdı...
Haberi


Her ne kadar kol kırılır yen içinde kalır dense de UBP içinde yaşananlar bunu mümkün kılmadı. Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde imkansızı başaran Sayın Başbakan Ersin Tatar, partinin neredeyse yarısını küstürmeyi başararak adeta bir rekora imza attı.

Yeni Turizm Bakanı Kutlu Evren’in bu görevi layığı ile yapacağına inancımız tam da olsa, Turizm Bakanı Ünal Üstel’in görevden alınma şekli derin bir kırgınlık yarattı.

Üstelik bu da yetmezmiş gibi Aytaç Çaluda’yı Çalışma Bakanlığı’na getirmek isterken, Akıncı’nın vetosuyla kaş yapayım derken göz çıkardı. Şu anda hem Aytaç Çaluda, hem de Faiz Sucuoğlu kendisiyle birlikte yürüyemez.

Diğer taraftan Hüseyin Özgürgün ile durum zaten malum. Sunat Atun’un da Ersin Bey’in doğal rakibi olduğunu düşünürsek geriye kim kaldı? Ersin Bey, Cumhurbaşkanlığı yarışında kiminle yürüyecek? UBP’nin kahvesinden dahi hazzetmeyen Halkın Partisi lideri Kudret Özersay, hükümeti adeta tek başına yönetiyor.

Bu yetmezmiş gibi UBP içinde aldığı kellelerin sayısı da Hüseyin Özgürgün, Ünal Üstel ve Aytaç Çaluda ile üç buldu. Her ne kadar Faiz Sucuoğlu’nun kellesini alamadıysa da onu da ağır yaralamıştır. Olmadı Sayın Başbakan!..

Böyle bir dönemde sırtınızı UBP’de yol arkadaşlarınıza dayamak yerine Halkın Partisi lideri Özersay’a dayarsanız, bu yolun sonu hüsran olur. Böyle yürütülen bir siyasetin sonucunda ortaya çıkan tek gerçek şudur. Görünen köy kılavuz istemez.

Ne yazık ki Sayın Tatar, Cumhurbaşkanlığı makamını Mustafa Akıncı’ya adeta hediye etmiştir. Bu gerçeği bile bile Tatar’a gerçeği söylemeyen zatı muhteremler de bu işin birinci derecede sorumlusudur. Sayın Tatar’a tavsiyemiz, peygamber efendimiz bir hadisinde buyurduğu gibidir: “Sevdiğini aşırı sevme, olur ki bir gün sevmediğin biri olur. Buğzettiğin kimseden de çok nefret etme, belki bir gün sevdiğin kimse olur…”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: OLMADI, SAYIN, BAŞBAKAN,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı