Haber Detayı
17 Temmuz 2020 - Cuma 18:47 Bu haber 49 kez okundu
 
PİLLİ, KIBRIS TÜRK YEŞİLAY DERNEĞİ'Nİ ZİYARET ETTİ
Sağlık Bakanı Ali Pilli, Kıbrıs Türk Yeşilay Derneği Danışmanlık Merkezi’ni (YEDAM) ziyaret etti.
Haberi


Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, ziyaret sırasında merkezi gezerek yetkililerden bilgi alan Pilli, verilen hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Pilli, madde bağımlılığı konusunda hassasiyetini dile getirirken,  YEDAM Yöneticilerinin yürüttüğü çalışmalara destek belirtti…

Sağlık Bakanlığı’nın da bağımlılıklar konusunda projelere sahip olduğunu ancak ortaya çıkan salgın hastalıkların süreci yavaşlattığını dile getiren Pilli, buna rağmen Sağlık Bakanlığı bünyesinde ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu işbirliğinde kurulacak AMATEM’in 1 yıl içerisinde açılacağını vurguladı.

Pilli, alkol ve madde bağımlılığının toplum yapısını bozan, dünyanın önemli bir sorunu olduğunu da ifade ederken, hep birlikte çalışarak bu sıkıntıların üzerine gidilmesi gerektiğini söyledi. 

YEDAM Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Çamlıköylü de, Pilli’ye Kıbrıs Türk Yeşilay Derneği’nin çalışmaları hakkında bilgi aktarırken, amaçlarının devletin bağımlılık konusunda verdiği hizmetlere destek sağlamak olduğunu belirtti.

12 yaş ve üzeri tütün, alkol, madde ve internet bağımlılığı konusunda destek almak ya da ücretsiz tedavi olmak isteyenlere hizmet veren Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nde uzman 3 klinik psikolog, 1 halkla ilişkiler uzmanı ve 1 sosyal hizmetler uzmanı görev yapıyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: PİLLİ,, KIBRIS, TÜRK, YEŞİLAY, DERNEĞİ'Nİ, ZİYARET, ETTİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı