Haber Detayı
07 Ağustos 2020 - Cuma 17:06 Bu haber 28 kez okundu
 
RAUF DENKTAŞ ÜNİVERSİTESİ BARO SINAVI HAZIRLIK KURSU DÜZENLİYOR
Sürekli Eğitim Merkezi’nin kuruluşunu tamamlayan Rauf Denktaş Üniversitesi, 10 Ağustos tarihinde Baro Sınavı Hazırlık Kursu ile hizmet vermeye başlıyor.
Eğitim Haberi


Rauf Denktaş Üniversitesi baro sınavı hazırlık kursu düzenliyor.

Bir süreden beri hazırlıklarını sürdüren Sürekli Eğitim Merkezi, Baro Sınavı Hazırlık Kursunda görev alacak olan eğitmenlerini titizlikle seçerek, eğitmenlerin hem akademik hem de avukatlık tecrübesi olmasına büyük özen gösterdi. 

Bu çerçevede, koordinatörlük görevlerini üstlenen Öğretim Üyesi ve Avukat Faysal Güden ile Emekli Yargıç Hasan Sözmener oluşturdukları kadroda, Öğretim Üyesi ve Avukat Ürün Solyalı, Öğretim Üyesi ve Avukat Rağbe Yankın, Öğretim Üyesi ve Avukat Aslı Murat ve Öğretim Üyesi ve Avukat Nilhan Avcı görev aldı.

Rauf Denktaş Üniversitesi’nden yapılan açıklama şöyle:

“Baro Sınavı Hazırlık Kursları, sınav müfredatını kapsayacak şekilde,12 başlıktan oluşmuştur. 

Buna göre, haftada 14 saat ve toplamda 126 saat olarak planlanan Kurs, Haksız Fiiller Yasası, İdare Hukuku Mevzuatı ve Prensipleri, KKTC Anayasası, Avukatlar Yasası ve İcra Meslek ve Etiket Tüzüğü, Aile Yasası, Şahadet Yasası, Ceza Yasası (Fasıl 154), Akitler Yasası, Mahkemeler Yasası, Hukuk Muhakemeleri Usulü Yasası, Ceza Muhakemeleri Usulü Yasası ve Şirketler Yasası olmak üzere 12 başlıktan oluşmaktadır. 

Her eğitmen kendi uzmanlık alanına giren konularda 2 konu üzerlenip, stajyer avukatlara yardımcı olacaklardır. 

Her ders için hazırlanan ders çizelgesinde eğitmenler haftalık konu başlıklarını ve içeriklerini belirlemişler ve kursun ilk dersinde ders çizelgesini kursa katılan stajyer avukatlarla paylaşacaklardır. Mesai saatleri sonrasında gerçekleştirilecek olan derslerde, eğitmenler ilk saatte konuyu anlattıktan sonra ikinci saatte ise konu ile ilgili bugüne kadar baro sınavlarında sorulan sorular eğitmen tarafından detaylı bir şekilde cevaplandırılacaktır. 

Rauf Denktaş Üniversitesi, Halkla İlişkiler Biriminden verilen bilgiye göre, Sürekli Eğitim Merkezi Baro Sınavı Hazırlık Kursları yanında, Mimarlık Mesleiği Geliştirme Programları, TOFEL IELTS Genel İngilizce Kursları, Siğortacılık Mesleği Gelişimi, WordPress ile Web Tasarım Kursları, Photoshop Eğtim Kursları ve Microsoft Office Programları (Excel, Word) konularında da topluma hizmet vermek üzere çalışmalarını tamamlamış bulunuyor.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: RAUF, DENKTAŞ, ÜNİVERSİTESİ, BARO, SINAVI, HAZIRLIK, KURSU, DÜZENLİYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı