Haber Detayı
11 Ağustos 2020 - Salı 19:09 Bu haber 128 kez okundu
 
SABRIMIZIN SON NOKTASINDAYIZ
Kamu-Sen Genel Başkanı Metin Atan, seçim öncesi yapılan 200 istihdamla ilgili Başbakan Tatar ve Yardımcısı Özersay’a seslendi.
Haberi


Başbakan Tatar ve Başbakan Yardımcısı Özersay’a çağrıda bulunan Kamu-Sen Başkanı Metin Atan, “Seçim malzemesi olarak kullanılan 200’e yakın istihdam halkın vicdanını rahatsız etti. Yanlış yoldalar. Artık sabrımızın son noktasındayız. Geri adım atmalarını öneriyoruz. Yoksa çok zor bir durumda karşı karşıya kalacaklar” dedi. Kamu-Sen Genel Başkanı Metin Atan, Hakikat Gazetesi Haber Müdürü Buğra Acar’a konuştu. Seçim öncesi yapılan istihdamlarla Anayasa Mahkemesi’nin eşitlik ilkesine aykırı bir tutum sergilendiğini belirten Atan, “Bu istihdamlarla ülkenin diğer insanlarına, gençlerine haksızlık yapıldı. Ülkenin her kesimi artık yeter diyor. Hem Sayın Başbakan’a hem de yardımcısına bu hususta geri adım atmalarını öneriyoruz” diye konuştu.

BU NE PERHİZ…

Başbakan Yardımcısı Özersay’a “Hani yolsuzlukların üstüne gidicektin? Hani liyakata dayalı bir sistem oluşturacaktın” diye soran Metin Atan şöyle devam etti: “Biz bunları söylediğimizde sendikalar çok kötü oluyor. 200’e yakın istihdam var. Bunları yaparken ahbap, dost olanları ön planda tuttunuz. Bir taraftan diyorsunuz ki ekonomimiz iyi değil, bu ülkenin bütçesinin yüzde 90’ı kamuya gidiyor, bir yandan da kamuyu şişirmeye devam ediyorsunuz. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu.”

 ADAYLIKTAN ÇEKİLİN

Ülkede yaşanan döviz krizine dikkat çeken Atan, “Her geçen gün hükümete olan güven yerle bir olmaya devam ediyor. Sayın Tatar da sayın Özersay da adaylıktan çekilmeli. Yapılan anketlere kanmasınlar. Çıksınlar halkı dolaşsınlar zaten gerçeği görecekler. Siz bu istihdamları yaparak seçim yatırımı yapmıyorsunuz, dışarıda bıraktığınız insanlardan tepki toplayarak seçimde aleyhinize oluşacak bir durum oluşturuyorsunuz” diye konuştu. İKİNCİ DALGADA NE OLACAK? Pandemi hastanesi ile ilgili 8 aylık bir süre geçtiğini belirten Atan, “Benim yöneticilerim Türkiye’ye çağrılıyor ve hastane konusunda destek belirtiliyor. Beni temsil edenler de teşekkür ediyorlar. Sorarım bir pandemi hastanesi yapacak durumda değil miyiz. Bu kadar aciz miyiz? Biz de artık kendi irademizle bazı şeyleri gerçekleştirmek zorundayız. Bir pandemi hastanesi yapmaktan aciz durumdalar. Her gün vakalar artıyor. İkinci bir dalgada bu sefer ne yapacağız” ifadelerini kullandı.

HALKA DÖNMEYEN YOK OLUR

Atan sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben başbakanımın dirayetli olmasını isterim. Fakat ülkede kimse başbakanı kaale almıyor. Eğer bir başbakansanız yaptırım gücünüz olmak zorunda. Bakıyoruz Dışişleri bakanlığında bir münhal ilan ediliyor fakat 8 saat sonra kapatılıyor. Bir tek isim yazmadıkları kaldı oraya. Bunu da bu ülkenin düzenine çomak sokacağını söyleyenler yapıyor. Bunları yaptıktan sonra bizden kendilerine alkış mı tutmamızı bekliyorlar anlamıyorum. Ülkede çok kötü bir idare şekli var. Bu hükümet sermaye ile iç içe. Sermaye ne derse onu yapmaya çalışıyor. Halkı için kararlar üretmekten acizler. Birde seçime oynuyorlar fakat bunun acısını seçimden sonra görecekler. Benim hükümetten ricam halka dönsünler yoksa yok olup gidecekler.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: SABRIMIZIN, SON, NOKTASINDAYIZ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı