Salı, Mayıs 11, 2021
Ana Sayfa Kıbrıs "KASIM’DA KURULTAY OLMAZSA KAYYUM PARTİYE EL KOYAR”

“KASIM’DA KURULTAY OLMAZSA KAYYUM PARTİYE EL KOYAR”

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) önde gelen isimlerinden Lefkoşa Milletvekili Faiz Sucuoğlu, katıldığı TV programında Çiğdem Aydın’ın sorularını yanıtladı.

Kurultayın haziran ayından sonra olmasının “çok zor” bir olasılık olduğunu vurgulayan Sucuoğlu, seçimden önce yapılacak bir kurultayın, partiye artı değer kazandıracağına dikkat çekti, en geç Kasım ayında kurultayın yapılmaması halinde, “partiye kayyumun geleceğini ve partiye el koyabileceğini” ifade ede etti.

“ERKEN SEÇİM EKİM’DEN ÖNCEYE ALINIRSA, KURULTAY SIKINTIYA GİRER”

Olağan Kurultay’da partinin yönetim kadrosunun da seçildiğini, eğer Haziran ayı içerisinde bir kurultay yapılacaksa, iki ay önceden örgüt seçimlerinin başlayacağını ifade eden Sucuoğlu, “Eğer kurultay için Haziran ayı konusunda mutabık kalınırsa, Nisan ortasında örgütsel seçimlere başlamamız gerek. Erken seçim tarihi Ekim ayından da önceye alınırsa, Olağan Kurultay tarihi sıkıntıya girer” dedi.

“KURULTAY’DA YENİDEN ADAY OLMAYI DÜŞÜNÜYORUM… 3 YA DA 4 ADAYLI BİR SEÇİM OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Erken seçime ilişkin henüz net bir tarihin olmadığını, bütçe çalışmalarının tamamlanmasının ardından parti başkanlarının oturup karar üreteceğini belirten Sucuoğlu, Kurultay’da yeniden aday olup olmayacağına ilişkin soru üzerine şöyle devam etti:

“Tarih belli olsun, çalışmalarımız aday olmam yönünde. Başka arkadaşlar da aday olmayı düşünüyor. Muhtemelen 3 ya da 4 adaylı bir seçim olacak diye düşünüyorum.”

(KIBRIS POSTASI)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -