Salı, Nisan 20, 2021
Ana Sayfa Yaşam ‘Acılı aşk’ tarifi tartışma yarattı

‘Acılı aşk’ tarifi tartışma yarattı

Türk sinemasının usta yönetmenlerinden Zeki Demirkubuz’un sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı aşk tarifi tartışma yarattı.

Ünlü yönetmen @ZekiDemirkubuz hesabından yaptığı paylaşımında “Aşk; kendine dönük olarak acı çekmek, ötekine dönük olarak acı vermek arzusu taşır” diye yazdı.

Demirkubuz’un bu paylaşımını takipçilerinin bir kısmı beğenirken çoğunluk ise tepki gösterdi. Kullancılar; aşk ve kıskançlık bahanesiyle kadınlar şiddet görür ve öldürülür; şiddetin faili olan erkeklerse ceza dahi almazken yönetmenin aşkı ‘acı çektirmeyle’ özdeşleştirmesini eleştirdi.

İşte Demirkubuz’un paylaşımına yapılan yorumlardan bir kaçı:

– @DefneKoryurek: “Bu ülkede erkekler ‘aşk’ı bahane ederek kıyarken, onlardan ayrılmak isteyen kadınlara… nasıl bir hamlıktır bunları yazabilmek?! erkek olmana mı vermeli? herhalde.”

– @serkanaltunigne: “Böyle böyle romantik gibi, edebi gibi laflar edince sokaktaki hırt sevgilisini falçatayla doğruyor sonra… Böyle bir şey değil aşk, saçma sapan konuşmayın.”

– @sevgivesefalet: “Ondan sonra aşk cinayeti. Neden güzel ve hafif sevemiyorsunuz acaba ya? Ağır erkekliğinize zeval mi geliyor? “

– @pinareceaktan: “Duygusal zekası yerlerde, empati yoksunu, kadın düşmanı kırılgan erkeklerin biriyle sağlıklı iletişim temelinde ilişki yürütememelerini justfy etmeleri bu söylemler, bıktık.”

– @dlbryltrs: “Acı çekmek derken şey gibi mi karını/kızını/ananı/bacını öldürüp tahrik indirimi alıp hapis yatmamak gibi mi?”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -