Pazar, Mayıs 16, 2021
Ana Sayfa Kıbrıs SANER GİRNE –ALSANCAK YOLU PROJESİNDE İNCELEMEDE BULUNDU

SANER GİRNE –ALSANCAK YOLU PROJESİNDE İNCELEMEDE BULUNDU

Başbakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Lapta , Alsancak ve Karşıyaka bölgelerinde uzun yıllardır ciddi trafik sıkışıklığına ve ulaşım zorluğuna neden olan yolun, Alsancak –Lapta arasındaki bölümünün, duble yola dönüştürülmesi amacıyla sürdürülen çalışmalarda incelemede bulunan  Başbakan Saner, Karayolları  Dairesi  temsilcileri ve ihaleyi üstlenen Tüfekçi Limited yetkililerinden bilgi aldı.  
Başbakan Saner konuyla ilgili açıklamasında, söz konusu yolun, KKTC’de trafik  yükü en ağır yollardan biri olduğunu kaydetti.  
Hasan Uzun Petrol ile  Yeşiltepe Sapağı arasında kalan 2 kilometrelik güzergahı kapsayan ilk etapta, yol yapımı devam ederken, trafikte standartların yükseltilmesi ve aydınlatmayla ilgili çalışmalar da yürütüldüğünü dile getiren Başbakan Saner, incelemeyi 2021 bütçesinde bu konularla ilgili nasıl bir vizyon ortaya konulacağını gözlemlemek amacıyla gerçekleştirdiklerini kaydetti.  
Girne –Karşıyaka arasındaki yolun, Girne Beldesini  batıya birleştirmek için kullanılan çok önemli bir  güzergah olduğunu belirten Başbakan Saner, yolda emniyet tedbirlerinin arttırılması ve trafik standartlarının yükseltilmesinin zaruri konular olduğunu vurguladı.  
İleriye yönelik hedefin yolun Güzelyalı’ya kadar olan bölümünün tamamlanması olduğunu kaydeden Saner, yolun Yeşiltepye Sapağına kadar olan 2 kilometrelik ilk etabının tamamlanmasının ardından, hükümet olarak, Güzelyalı’ya kadar olan güzergahta 2’inci etap çalışmalarının nasıl gelişeceğini önümüzdeki günlerde medyayla paylaşacaklarını da ifade etti.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -