Cumartesi, Mart 6, 2021
Ana Sayfa Kıbrıs RUM KESİMİNDE ANAOKULLARINA TEHDİT MESAJLARI…

RUM KESİMİNDE ANAOKULLARINA TEHDİT MESAJLARI…

Güney Kıbrıs’ta, Limasol ve Lefkoşa Rum kesiminde bulunan bazı özel anaokullarına tehdit içerikli elektronik postalar gönderildiği ve belirtilen hesaba 80 bin bitcoin yatırılmaması durumunda, boma patlatılması tehdidinde bulunulduğu haber verildi.

Son iki gün içerisinde Lefkoşa Rum kesiminde bulunan 7 ve Limasol’daki 4 özel anaokuluna tehdit mesajları gönderildiğini yazan Alithia gazetesi, tüm durumlarda elektronik mesajın aynı olduğunu İngilizce yazılmış olduğunu kaydetti.
Mesajı gönderen kişinin, parayla tuttuğu bir kişinin okullara çok iyi saklanmış patlayıcı mekanizma yerleştirdiğini ve bölgede polis veya şüpheli hareketler görmesi durumunda bombayı patlatacağını yazdığı da ifade edildi.
Mesajı gönderen kişinin bunun bir terör faaliyeti olmadığını belirttiğini ileten gazete, dün sabah Limasol’daki iki anaokulunda bomba imha uzmanları ve keşif köpeklerinin araştırma yaptıklarını fakat hiçbir şey bulunamadığını belirtti.
Gazete Rum polisinin araştırmalarının mesajı gönderen kişiyi bulmaya odaklandığını ekledi.
ARİ BAŞKANININ ARACINA BOMBA
Alithia gazetesinde yer alan başka bir haberde, Rum kesimindeki “Ari Lemesu” futbol takımının başkanı aynı zamanda EDEK milletvekili adayı Lisandros Lisandru’nun evinin önünde park halinde bulunan lüks aracının, dün sabaha karşı kundaklandığı haber verildi.
Lisandru’nun saldırının futbolla ilgili olduğunu söylediğini kaydeden gazete, araçta maddi hasar meydana geldiğini ve Rum polisinin konuyla ilgili araştırmasının sürdüğünü ekledi.
LEFKOŞA RUM KESİMİNDE 2 KİLO UYUŞTURUCU
Fileleftheros gazetesinde yer alan bir haberde ise, Rum polisinin Lefkoşa Rum kesiminde 2 kilodan fazla hint keneviri tespit ettiği ve olayla ilgili olarak iki kişiyi tutukladığı belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -