Perşembe, Şubat 25, 2021
Ana Sayfa Kıbrıs KİÜ’DEN DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE KARİYER ZİRVESİ ‘21’

KİÜ’DEN DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE KARİYER ZİRVESİ ‘21’

Kıbrıs İlim Üniversitesi (KİÜ) KKTC’de ilk coronavirüs vakasının görüldüğü kapanma sürecinde dijital eğitime geçen ilk üniversite olma özelliğinin yanında, çağın ilerisindeki adımlarıyla adından söz ettiriyor.

Öğrencilerini iş hayatına hazırlamak üzere birimlerinde stajyerlik yapan öğrencilerini de merkeze alarak etkinlikler düzenlemeye devam eden KİÜ, “Yeni Nesil Üniversite” konsepti ile örnek projelere imza atıyor.

KİÜ, güncel başlıklar çerçevesinde, alanında uzman 10 konuktan oluşan Dijital Dönüşüm ve Kariyer Zirvesi ‘21’ projesini hayata geçiriyor. Üniversite-öğrenci işbirliğinin en güzel örneklerinden olacak etkinliğin moderatörlüğünü üniversitenin birim asistanları üstleniyor.

DİJİTAL DÜNYAYA ADAPTASYONDA ÖNCÜ OLDU

Online eğitime geçilmesinin kararının ardından, üç gün içerisinde oluşturduğu kriz yönetimi ekibiyle tüm birimlerini dijitale taşıyan KİÜ, öğrencilerinin her türlü bilgilerini listeleyen, ihtiyaç duyulan erzak, ilaç, maske stokunu haftalık olarak temin eden ve dijital yapılanmayı en erken hayata geçiren üniversite olmuştu.

Örgün eğitim ile derslerine devam ederken, online eğitimden de destek alan ender üniversiteler arasında olan KİÜ, pandeminin başlamadığı günlerde Hukuk Fakültesi öğrencileri online olarak Köln Üniversitesi akademisyenlerinden ders alıyordu.
KİÜ, mart ayında ada kapandıktan sonra, ilk büyük online söyleşiyi de uzaktan Ceyhun Yılmaz’ın konuk ederek gerçekleştirmiş, bu etkinliklerini alanında uzman isimlerle sürdürmeye devam etmişti.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -