Cumartesi, Mart 6, 2021
Ana Sayfa Kıbrıs BİR ANNENİN FERYADI

BİR ANNENİN FERYADI

Alper Özsakınç yazdı…

Bir annenin feryadı vardı bugün , yeter diyordu, artık yeter , bunca yıl bu çile bu keder ,  , ne dalı kalmıştı tutunacak , ne de dalına tutunacak gücü, çocuklarına sarılmıştı hep , büyüttüğü koruduğu kolladığı çoçuklarına.Eyvallah etmezken hayat ona ,eyvallahı yoktu onun hayata..

Bir  annenin feryadı vardı bugün , saçlarından dökülüyordu aklar  tel tel , sele kapılmış azgın sular gibi , savruluyordu evinin duvarlarına  ,tüm acıları, duvarlar gözyaşlarıyla boyalıydı, bahçesinde kırık dökük eski bir salıncak  sallanıyordu ,paslı zincirlerine vurarak , ve kapısının önünden bile geçmiyordu, bir zamanlar o çok sevdiği adam..

Bir annenin feryadı vardı bugün , hava soğuktu  yerlerde çamur , çocuklarının eli ayağı buz gibiydi , çalı çırpı topluyordu ısınmak için , için için yanarken geçmişi, onun seçimi olmadı hiçbir zaman , ne bulduysa oydu hep şükrettiği.

Bir annenin feryadı vardı bugün , günlerden kahır aylardan eziyetti , sağır kalmıştı ona tüm şehir , ne geleni vardı ne de  gideni , ne hal soranı ne de hatır ,yanlızlık çökmüştü evine , evine ocağına , kucağında taşıyordu umudunu, unuttuğu bir sevdadan geriye kalan , üç çocuğundan biri umudu..

Bir annenin feryadı vardı bugun  , hayat ondan vazgeçerken o hayattan vazgeçmişti zaten  , bazende annesini özlüyordu , öpüyordu kokluyordu , o el bezini , nakış nakış işlenmiş bir elbeziydi annesi kokan…

Bir   annenin feryadı vardı bugün , çocukları açtı ,bahtı kara , son sofrasını kuracaktı belki çocuklarına , kuru bir ekmek biraz tuz , bir öğünde böyle geçecekti , elleri başında kafasını sallıyordu, yokluğu belli etmemek için ,  , aslında her gece aç yatarken , ben tokum diyordu çocuklarına.

Bir annenin feryadı vardı bugün , hava soğuktu yerler çamur , toprak çekiyordu ayaklarını , rutubet vurmuştu gözlerine , hastaydı bakışları , melekler konmuştu omuzlarına , nasıl bilirdiniz derken hoca , hep beraber , iyi biliriz diyordu , hiç tanımadığı görmediği insanlar , ve gökyüzü ağlıyordu bugün , bugün bitiyordu tüm  acılar …

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -