Perşembe, Mart 4, 2021
Ana Sayfa Türkiye Denktaş'a sövüp sayan adamları el üstünde tutan sanki sn Tatar değil

Denktaş’a sövüp sayan adamları el üstünde tutan sanki sn Tatar değil

Denktaş’ın yanında yıllarca çalışmış olan gazeteci yazar Sabahattin İsmail, Tatar’ ın kendi kendini 2. Denktaş olarak ilan etmesini ve Denktaş ekolünün temsilcisi olarak takdim etmesini eleştirdi

Sabahattin İsmail, dün güneyde yayınlanan İngiliz yanlısı Rum gazetesi Sunday Mail’de yayınlanan ve TATAR’I Denktaş ekolünün temsilcisi olarak niteleyen bir yazının CB Tatar tarafından her tarafa dağıtılması üzerine sosyal medyada paylaştığı yazısında şöyle dedi :

 

Çok çok güldüm gerçekten. Gözümden yaş geldi

Denktaş’a sövüp sayan adamları el üstünde tutan sanki sn Tatar değil.

Okuyun :

1- Annan planının tartışıldığı en kritik günlerde Akıncı’nın sağ kolu Hasan Kahvecioğlu’ na, sahibi olduğu Kanal T’de program yaptırıp Denktaş’a saldırtan sn. Tatar’dı. Cumhurbaşkanlığı danışmanı olarak bu konuda hazırlayıp Denktaş’ a verdiğim, Denktaş’ın, baba Rüstem Tatar’a okuması için  verdiği, onun da okuyup önlem alması için sn Tatar’ a verdiği raporu, gidip Hasan Kahvecioğlu’na vererek “Sabahattin seni attırmak için Denktaş’a rapor yazdı,” diyen ve onu bana saldırtan sn. Tatar’dı.

2- Ardından Annan planı günlerinde Doğan Harman ile birlikte yayınladığı KIBRISLI dergisinde Annan planına karşı çıktığı için Denktaş’ a saldıran yazılar yayınlanmasına sessiz kalan da Tatar’dı. Denktaş çizgi değiştirip Annan planına destek olmaya başlayan ve kendisine saldıran bu derginin destek için Cumhurbaşkanlığına yaptığı alıma son vermişti.

3- Ardından sahibi olduğu Kanal T’de Cenk Diler’i istihdam edip her sabah Denktaş’ a ve Türkiye ‘ye saldırtan da sn Tatar’ dı.

4- Parti başkanı olduğu günlerde UBP Genel merkezinde kendisini ziyarete gelen DİSİ Başkanı ve Rum heyeti rahatsız olmasın diye ceketinin yakasındaki bayrak rozetini çıkaran, bugün de Cumhurbaşkanlığında Türk misafirleri arkada bayrak olan salonda kabul ederken, yabancıları arkada bayraklarımızın olmadığı salonda kabul eden sn Tatar’dır

5- Ardından, Cumhurbaşkanı olunca, Rum muhibbi, Amerikalıların eğittiği federasyoncu, CTP’Lİ Sevgül Uludağ ve CTP yönetici kadroları içinde yer alan eşi Zeki Erkut ‘un oğlunu Cumhurbaşkanlığı özel kalem müdürlüğüne atayan da sn Tatar’ dır. (tepkiler üzerine 2 hafta sonra ayrıldı)

6- Ardından, Talat’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde YÖDAK başkanı olarak atadığı, 5 yıl Talat ile çalışan, Talat halk tarafından devrildikten sonra da Talat ve 54 CTP ‘li, TDP’ li ile federasyon için mücadele edecek bir Vakıf kuran Tahir Çelik’in güneyde ortaklıkları olduğu açıklanan kızı Berna Çelik’i Cumhurbaşkanlığı sözcülüğüne atayan da sn. Tatar’dır

7-Ardından Rum sevici, Türkiye – KKTC düşmanı Serhat İncirli ‘yi, sahibi olduğu Kanal T’de istihdam edip yıllardır her sabah Denktaş’ın kurduğu KKTC’ye saldırmasına imkan yaratan, kanal T ‘de KKTC için” psefto, klefto, 3 gün fasulye yesem osuruğumla yıkarım “diye konuşmasına ses çıkarmayan, hatta ödüllendirerek devletin parasıyla Londra’ ya  götüren de sn Tatar ‘dır

8- Ardından, ” benim devletim güneydeki Kıbrıs Cumhuriyeti “dir diyen ve Denktaş’ın kurduğu TMT’ye saldıran bu kişiyi Denktaş’ın kurduğu devletin Cumhurbaşkanlığı makamına ayda 18 bin TL maaşla İletişim Koordinatörü ve basın danışmanı olarak istihdam eden de sn Tatar’dı (tepkiler üzerine 3 gün sonra ayrılmıştır)

9- Ardından, kitaplarında Denktaş’a, Türkiye’ ye, TMT’ye ağır şekilde saldıran Mehmet Hasgüler ‘i Cumhurbaşkanlığı Uluslararası İlişkiler Komitesi’ne atayan ve YÖDAK BAŞKANI yapmak isteyen de sn Tatar’ dır.

10- Ardından, Annan Planı günlerinde Denktaş Annan planına karşı çıktığı için, Cumhurbaşkanlığı siyasi işler özel danışmanlığından istifa ederek Denktaş’ı sırtından hançerleyen ve federasyoncu Mehmetali Talat’ın safına geçerek onun danışmanı olan, 5 yıl onun yanında federasyon için çalışan, halk Talat’ ı devirince Talat ve 54 CTP’Lİ, TDP’li ile birlikte federasyon için çalışma yapacak, “barışa karşı çıkan faşistlerle mücadele edecek” bir Vakıf kuran, hala bu vakfın kurucuları içinde Talat ile birlikte yer alan yeğeni, İngiliz muhibbi  Hakkı Müftüzade ‘yi, çok kritik bir görev olan Kayıplar Komitesi Türk üyesi olarak atayan da sn Tatar’ dır.

11- Milletvekili olarak görev yaptığı yıllar içinde ve Başbakan olarak görev yaptığı 2 yıla yakın bir zaman, ısrarlı tüm çağrılara karşın, Denktaş’ın kurduğu devleti ve Anavatanı, 5. Kol’ un yaptığı aşağılık saldırılara karşı koruyacak yasaları çıkarmayan, bu yönde hiçbir çalışma yapmayan, Meclisten  federasyon kararının KALDIRILMASI için hiçbir adım atmayan da ve hala bu yönde hiçbir çalışma yapmayan da sn. Tatar’ dır

12- Seçim bildirgesine “federasyonculardan da oy alacağım” diyerek, federasyonda öngörülen maddeler koyan ve ısrarlı eleştirilerimize karşın o ifadeleri değiştirmeyen de  sn Tatar’dır

13- Denktaş ekolünün ve çizgisinin bir numaralı temsilcisi, savunucusu ve güvencesi olan Osman Ertuğ ‘un 2 ay önce “Cumhurbaskanlığı başdanışmanı” görevinden ayrılmak durumunda kaldığını da belirterek sorayım :

Siz ne zaman Denktaş’ ın yolundan gittiniz ki şimdi kendinizi Denktaş ile mukayese etme ve Denktaş ekolününün temsilcisi ilan ediyorsunuz?

İşte yaptıklarınız ortada. Denktaş ekolünün temsilcisi olmak ve O’ nun yolundan gitmek bunları yapmak mı?

Sizi, Rum milli davasına sıkı sıkıya bağlı İngiliz muhibbi bir Rum gazetesi olan Güneydeki Cyprus Mail övüyorsa bu işte bir hinlik var ve bu yazıyı her tarafa dağıtmak yerine iki kere düşünmeniz gerekir demektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -