Pazar, Nisan 11, 2021
Ana Sayfa Türkiye EURIE 2021 “MESAFELERİ KALDIRIYORUZ!”

EURIE 2021 “MESAFELERİ KALDIRIYORUZ!”

Avrasya bölgesinin en büyük yükseköğretim zirvesi olan Avrasya Yükseköğretim Zirvesi, (EURIE) 3 Mart 2021 Çarşamba günü başladı. Zirve bu yıl, COVID-19 pandemisi nedeniyle online ortamda düzenleniyor.

Dünyanın en büyük üçüncü, Avrasya bölgesinin ise en büyük yükseköğretim zirvesi olan ve bu yıl 6’ncısı düzenlenen Avrasya Uluslararası Yükseköğretim Zirvesi, (Eurasian Higher Education Summit – EURIE) 3 Mart 2021 Çarşamba günü dijital ortamda başladı. EURIE 2021, bu yıl “Mesafeleri Kaldırıyoruz!” sloganı eşliğinde düzenleniyor.

PANDEMİ NEDENİYLE SANAL ORTAMDA

Avrasya Üniversiteler Birliği’nin (Eurasian Universities Union-EURAS) düzenlediği zirveye bu yıl 60’tan fazla ülkeden, 325 eğitim kurumundan 1175 rektör, rektör yardımcısı, akademisyen ve uluslararası eğitim sektöründen uzman katılıyor.

Yerli yazılımcılar tarafından üretilen yüzde 100 yerli sanal platform üzerinden gerçekleşen EURIE 2021’de üç gün boyunca yapılacak online oturumlar Zoom üzerinden de takip edilebilecek.

EURAS ve EURIE Genel Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanvekili Prof. Dr. Rahmi Er, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ile THY Yönetim Kurulu Başkanı ve Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) Genel Başkanı İlker Aycı iştirak etti..

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -