Pazar, Nisan 18, 2021
Ana Sayfa Kıbrıs Tokyo Olimpiyatları'na deniz aşırı seyirci kabul edilmeyebilir

Tokyo Olimpiyatları’na deniz aşırı seyirci kabul edilmeyebilir

Japonya’da hükümetin, COVID-19 salgını sebebiyle Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’na deniz aşırı seyirci kabul edilmemesine yönelik planlama yaptığı açıklandı.

Japonya’da hükümetin, COVID-19 salgını sebebiyle Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’na deniz aşırı seyirci kabul edilmemesine yönelik planlama yaptığı açıklandı.

Kyodo ajansının hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, temmuzda düzenlenecek turnuvaya sadece ülke içinde seyirci girişine izin verileceği ve deniz aşırı ülkelerden seyirci kabul edilmemesi planlanıyor.

Karara yönelik planlama çalışmaları sürerken, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach ile Tokyo Olimpiyatları Organizasyon Komitesi Başkanı Haşimoto Seiko çevrim içi görüştü.

Amaç “Güvenli olimpiyat” düzenlemek

Turnuva kapsamında spor yerleşkelerine kabul edilecek seyirci sayısı kararının ele alındığı görüşme sonrası konuşan Haşimoto, tüm katılımcılara yönelik “güvenli olimpiyatları” düzenlemeyi amaçladıklarını söyledi.

Haşimoto, Japonya dışından seyirci kabulüne ilişkin kararın, olimpiyat meşale turunun başlayacağı 25 Mart’a kadar açıklanacağını vurgulayarak, “Virüsün yeni varyantı dahil edildiğinde bu karar oldukça dikkat istiyor” dedi.

Olimpiyat, 23 Temmuz-8 Ağustos 2021 tarihlerinde

Japon halkının sağlığının korunması için son derece titiz davrandıklarını kaydeden Haşimoto, bunun yanı sıra turnuvaya katılmak isteyen turistlerin de sağlığını gözettiklerini söyledi.

Daha önce 24 Temmuz-9 Ağustos 2020’de yapılması planlanan ve salgın nedeniyle ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın 23 Temmuz-8 Ağustos 2021’de düzenlenmesi kararlaştırılmıştı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -