Pazar, Nisan 18, 2021
Ana Sayfa Kıbrıs Maliye kasasına ne kadar para girdi

Maliye kasasına ne kadar para girdi

HP Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu “Pandemi Yönetimi, Maliye, Sağlık, Ekonomi, Turizm ve Eğitim Bağlamında Gerekli Olan Koordinasyon” başlıklı Cumhuriyet Meclisinde konuşma yaptı.

Manavoğlu, damızlık küçükbaş ithaline izin veriliyorsa, ilerleyen dönemde bunun kontrolünün nasıl yapılacağını sordu. 
Hükümet mensuplarının, yaptığı karışık açıklamalarla toplumdaki bir çok kesimi birbirine düşürdüğünü ifade eden Manavoğlu “bütün ülkeyi birbirine düşürmeyi başardınız” dedi.
Bu konuda hükümet mensuplarına ya bir danışmanlık almaları ya da toplantı yapmalarını öneren Manavoğlu, koordineli şekilde ülkenin imkanlarını göz önüne alarak açıklama yapmaya çağırdı.
Sanki daha önce hiç politikada bulunmayan bir bakanlar kurulu görüntüsü oluştuğunu belirten Manavoğlu, hükümeti, “içinde bulunulan durum daha da kaosa sürüklenmeden toparlanmaya” çağırdı. 
Eğitim konusunda son gelinen noktanın ne olduğunu soran Manavoğlu, yüz yüze eğitimle ilgili bir plan varsa kendileriyle paylaşılmasını istedi. 
Sağlık fonundan bir miktarın Girne Hastanesine, 33 milyon ayrılacağının açıklandığını söyleyen Manavoğlu, bu para düşüldüğünde o fonda ne kadar para kalacağını ve buradan ne gibi harcamalar yapıldığını sordu. 
Sağlık Bakanlığında duvarlar yıkıldığını, klimalar takıldığını, çeşitli harcamalar yapıldığını dile getiren Manavoğlu, bu harcamalar hakkında da bilgi istedi. 
MANAVOĞLU, MALİYE BAKANINA BU AY BAKANLIK KASASINA NE KADAR PARA GİRDİĞİNİ SORDU
Manavoğlu, Maliye Bakanına da bu ay bakanlık kasasına ne kadar para girdiğini, öngörülen gelir miktarının ne olduğunu sordu.
Bir süredir aşılama yapılmadığını kaydeden Manavoğlu, 65 yaş üzerinde olmasına rağmen hala aşılanmamış kişiler olduğunu dile getirerek, kronik hastalığı olanlar, engelliler ve yatalak hastaların aşılar gelir gelmez ilk etapta aşılanması gerektiğini belirtti.
Kıb-Tek konusuna da değinen Manavoğlu, sahte ürün satanların esas suçlu olduğunu, esas cezanın bunlara kesilmesi gerektiğini dile getirdi. Manavoğlu, bu şirketin ülkedeki ihalelere girişinin yasaklanması gerektiğini de kaydetti.
AKSA’yla bir daha aynı sözleşmenin aynı fiyatla imzalanmaması gerektiğini belirten Manavoğlu, bunun için ne gerekiyorsa yapılmasını istedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -