Cumartesi, Nisan 17, 2021
Ana Sayfa Dünya GAÜ DRAMA VE OYUNCULUK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ: “TİYATRO İYİLEŞTİRİR”

GAÜ DRAMA VE OYUNCULUK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ: “TİYATRO İYİLEŞTİRİR”

GAÜ DRAMA VE OYUNCULUK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ: “TİYATRO İYİLEŞTİRİR”

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Sahne Sanatları Yüksekokulu Drama ve Oyunculuk bölümü öğrencileri 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla mesaj yayımladı; tiyatronun iyileştirici gücüne dikkat çekti.

GAÜ Drama ve Oyunculuk bölümü öğrencileri mesajlarında, günün önemine değinilerek “Meraklı ve heyecanlı oyuncu adayları olarak içinden geçtiğimiz bu pandemi sürecinde seyirciden uzakta kutladığımız, sahneye çıkamadığımız ikinci 27 Mart’ı yaşıyoruz. Biraz mahzun hissettiğimiz şu zaman dilimi, hayatlarımıza geçici duraklar kondursa da tiyatronun gücüne duyduğumuz inancı, sahneye ve oyunculuğa dair düşüncelerimizi, hayalini kurduğumuz projeleri kesintiye uğratmadı” denildi.

GAÜ öğrencileri, varlıklarını sahne tozuyla yoğurarak anlamlandırma ve sahneye yansıtma çabalarının süreceğini vurgulayarak başka insanların hayatlarına bir şekilde dokunabilme hedefinin peşini bırakmayacaklarını kaydetti.

Tiyatronun yüzyıllardır olduğu gibi yaşayıp canlanacağını ifade eden GAÜ öğrencileri, mesajlarında “Bizim yolculuğumuz sizlerle yeniden bir araya geleceğimiz, seyirciyle buluşacağımız günlere duyduğumuz inançla devam ediyor. Çünkü yürekten biliyoruz ki; ‘tiyatro iyileştirir’ ifadelerine yer vererek Dünya Tiyatro Günü’nü kutladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -