Cuma, Nisan 23, 2021
Ana Sayfa Kıbrıs HAYAT PAHALILIĞI DURDURULAMAZ

HAYAT PAHALILIĞI DURDURULAMAZ

Çalışanların maaşlarından yapılan kesintilere tepki gösteren Kamu-İş Genel Başkanı Genel Ahmet Serdaroğlu, hükümeti uyardı:

 

HAYAT PAHALILIĞI DURDURULAMAZ

Hakikat Web TV’de Doç. Dr. Güven Arıklı’nın sorularını yanıtlayan Kamu-İş Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu, “Bir bedel ödenecekse bu bedeli herkes ödeyecek. Hayat pahalılığı dondurmak istiyorlar,  peki çarşı pazardaki pahalılığı donduracaklar mı? Piyasadaki pahalılığın oluşmaması için yaptırımlar yapılacak mı? Bir markete girip 300-400 lira veriyorsam ve sen benim elimdeki paranın çıkışını engellemiyorsan, kimse kusura bakmasın, tabi ki ben hayat pahalılığı için yollarda olacağım” dedi.

KÖTÜ DURUMUN NEDENİ SİYASİLER

Özel sektör ile kamunun karşı karşıya getirilmesinin yanlış olduğunu savunan Serdaroğlu, “Özel sektörün durumu kötü diyorlar, evet kötü durumdadır. Kötü durumda olmasının sebebi de siyasilerdir. Siyasiler özek sektörde örgütlenmenin önünü açmadığı için, yıllarca yapılan yanlış siyasetten dolayı bu durumdayız. 15 yıldır işleyen bir insan asgari ücrete mahkum bırakılıyor. İşyeri sahibi servetine servet katıyor ama adaletli bir dağılım olmadığı ve çalışanları asgari ücrete mahkum ediyorlar” diye konuştu.

FONLARIN İÇİNİ BOŞALTTILAR

Hükümetin söyledikleriyle yaptıklarının birbirini tutmadığını söyleyen Serdaroğlu, şöyle devam etti: “Gelmiş geçmiş tüm hükümet edenler vergilerini, sigorta yatırımlarını, ihtiyat sandığı yatırımlarını toplayamadıkları için devletin tüm fonlarının içi boş. Ve boş olduğu için de avuç açar duruma geldik. Hükümetin ekranlar önünde maaş konuşması ve maaş hükümeti görünmesi ayıptır. Hükümetin asıl görevi, yolların yapılması, eğitim, ucuzluk, sağlıkta sorunları gidermek olmalı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -