Çarşamba, Nisan 14, 2021
Ana Sayfa Kıbrıs Yılmadan çalışmaya devam edeceğiz

Yılmadan çalışmaya devam edeceğiz

Memur-Sen Genel Başkanı Akın Manga, Kamu’da değişik statülerde çalışan geçici görevlilerin, idari yetki çerçevesinde sorunlarının çözülmesi için çalıştıklarını dile getirdi….

“Geçicilerin  sorunlarını

çözmek için çalışıyoruz”

 

Memur-Sen Genel Başkanı Akın Manga, Kamu’da değişik statülerde çalışan geçici görevlilerin, idari yetki çerçevesinde sorunlarının çözülmesi için çalıştıklarını belirterek, “Çoğunluğu hukukçu üyelerimizden oluşan komitemiz, bu konuda bir yasa tasarısı taslağı hazırlamış ve resmi tarafa sunmuştur. Amacımız, geçici kamu çalışanlarının sosyal ve ekonomik kayıplarının giderilmesidir. Kademe ilerlemelerine, terfilerine imkan sağlanmasıdır. Bu konuda resmi tarafla temas ve görüşmelerimiz sürmektedir” dedi.

Manga şunları söyledi: “19/2014 değişiklik yasası ile statüsüz bırakılmış geçici personelin hukuki statüye kavuşturulması ve geçici personelin iş güvenliğinin sağlanması, görev, yetki hakları, yükümlülükleri, aylık ve ödenekleri, özlük işleri ve bu personelin bağlı oldukları kurumlarda yürüttükleri hizmetlerin özelliklerine göre sınıf ve görev tanımlarına ilişkin kuralların düzenlenmesini amaçlıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -