Pazartesi, Nisan 19, 2021
Ana Sayfa Dünya Güçlerini birleştirdiler

Güçlerini birleştirdiler

Ülkemizin önemli eğitim kurumlarından Girne koleji ve köklerini içinden doğduğu Darüşşafaka Spor Kulübü arasında basketbol alt yapısında iş birliğine imza atarak güçlerini birleştirdiler.

Girne Koleji kampüslerinde yer alacak olan Daçka Basket Akademi ile ülkemiz genelinde daha çok çocuğa ulaşarak sporu seven, özgüvenli, sağlıklı ve çağdaş nesillerin yetişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen Darüşşafaka Spor Kulübü ve Girne Koleji arasında gerçekleşen imza töreni gerçekleşti. İmza törenine Girne Koleji CEO’su Dilek Cambazoğlu, Girne Koleji Eğitim Direktörü Emre Orhan, Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Kasapkaraoğlan, Darüşşafaka Spor Kulübü Alt Yapı Sorumlusu Murat Özyer ve Daçka Basket Akademi Koordinatörü Gökmen Öder katıldılar.

Uluslararası Platformda Birçok Kapı Açılacak Türkiye’nin 5 İlinde 7 Kampüsü olan Girne Kolejleri, Darüşşafaka Spor Kulübü işbirliği ile bir protokole imza attı. GAÜ’den yapılan açıklamada Daçka Akademi ile yapılan bu işbirliği ileriye yönelik Kıbrıs Kampüslerimizde bulunan GAU Amerikan Kollejlerimizle de daha kapsamlı hale gelerek, gerek Türkiye’de gerekse Kıbrısta’ki çocuklarımız için spor dalında Uluslararası platformda bir çok kapıyı açacaktır. Girne Amerikan Üniversitesi olarak Türkiyede bulunan Girne Kolejlerimizin, Darüşşafaka Spor Klübü gibi köklü geçmişe sahip bir kluple işbirliği yapmış olması çocuklarımız için çok büyük fırsatlar yaratacaktır. Okullarımızda Dünya Kimliğinde bir eğitim sunulurken, çocuklarımızın akademik gelişim ve başarılarının yanında sosyal ve sportif yönden gelişimleri de büyük önem taşımaktadır. Dolayısıya Daçka Akademi ile yapılan bu işbirliği ileriye yönelik Kıbrıs Kampüslerimizde bulunan GAU Amerikan Kollejlerimizle de daha kapsamlı hale gelerek, gerek Türkiyede gerekse Kıbrıstaki çocuklarımız için spor dalında Uluslararsı platformda bir çok kapıyı açacaktır. Girne Kolejlerimizde Daçka Akademi tarafından ilgili sportif faaliyetler; yaz ve kış aylarında, okul döneminde hafta içi günlerinde okul öncesi – okul sonrası ve hafta sonu olacak şekilde programlanacaktır. Çocukların Daçka basketbol takımının maç ve antrenmanlarına katılma imkan ve olanakları olacaktır. Çocuklarımız için bu denli önemli olan işbirliğine Öncülük eden Daçka Akademi Koordinatörü Gökmen Öder’e GAU’si olarak teşekkür ediyoruz. Daçka Akademi Spor Koordinatörü Gökmen öder’in açıklaması Darüşşafaka Basketbol -Girne Amerikan Üniveristesi Kuruluşu olan Türkiyedeki Yapılanması Girne Kolejleri ile yapılan işbirliği bizleri olduğu kadar GAU yönetiminide çok heyecanlandırmıştır. Türkiye de Eğitime, rekabet ortamına, Oluşturulan ekip ile hazır olduklarını, Kampüslerinin lokasyon-tesis kalitesi,okullardaki eğitim derecesinin yüksekliği bizleri ortak paydaş olmamızda bir heyecana itmiştir. Bu anlaşma Hem Türkiyedeki sporcularımıza hemde Kktc deki sporu seven her kesime hitap edecektir.Artık sınırlar içinde spor yapmaya çalışan yurt dışına açılmak için bir fırsat bekleyen KKTC de ki sporcu kardeşlerimizin Darüşşafaka basketbol-Girne Koleji işbirliği birlikteliği sayesinde fırsat sağlanacaktır. Bizlerle, imkansız görünebilek uzaklıkta olan belkide hayal edilemeyecek bir birliktelik ortamını sağlayan Gaü Kurucu Rektörü Serhat Akpınar,Türkay Akpınar hocalarımıza GAU Koordinatörlük ekibine ayrıca teşekkür ederim. Yapılan bu anlaşma ne denli ileri görüşlü olduklarının bir iz düşümüdür. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -