Çarşamba, Nisan 14, 2021
Ana Sayfa Türkiye HERKES İŞİNİ YAPSIN!

HERKES İŞİNİ YAPSIN!

KKTC Karadeniz Kültür Derneği Genel Başkanı Murat Zeki CİVELEK, “Montrö Boğazlar Sözleşmesi gündemi üzerinden bir gece yarısı milli iradeyi hedef alıp, darbe işareti veren 103 Amiralin bildirisini, kınıyoruz, ” diyerek bir basın bildirisi yayınladı

İşte basın dildirisnin tam metni

 

Montrö Boğazlar Sözleşmesi gündemi üzerinden bir gece yarısı milli iradeyi hedef alıp, darbe işareti veren 103 Amiralin bildirisini, kınıyoruz,

 

Türk Ordusu ve Türk Milleti; makamı, rütbesi ve sıfatı ne olursa olsun kimsenin şahsi çıkarlarına, politik amaçlarına ve de ideolojik saplantılarına alet edilemez. Darbeci, vesayetçi zihniyetlerden çok çekmiş bir ülke ve millet olarak, bu tür anti-demokratik hezeyanları destekleyenleri de nefretle kınıyoruz.

 

Türk Ordusu’nu siyasete alet etme girişimleri artık geride kalmıştır. Bu tür açıklamalarla Türk Milleti’nin milli onuru olan Türk Ordusu’nu kendilerine mihver kılanlar mahkemelerce yargılanmalı, Türk Milleti’ne hesap vermelidir.

 

Türkiye’nin uluslararası sahada güçlendiği, Türk Ordusu’nun Azerbaycan’da, Kıbrıs’ta, Doğu Akdeniz’de, Suriye ve Libya’da önemli başarılara imza attığı bir dönemde gelen bu açıklama oldukça manidardır. Bu nedenle bu hadsiz bildirinin hangi mihraklardan güç ve destek aldığını anlamak güç değildir. Bu milletin evlatları bu tür oyunları bozmaya devam edecektir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Murat Zeki CİVELEK

KKTC Karadeniz Kültür Derneği

Genel Başkanı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -