Cumartesi, Nisan 17, 2021
Ana Sayfa Kıbrıs LG akıllı telefon üretmeyi bırakıyor

LG akıllı telefon üretmeyi bırakıyor

LG Electronics, akıllı telefon üretmeyi bırakarak elektrikli arava ve akıllı evler gibi yeni teknolojiler geliştirmeye odaklanacağını duyurdu.

LG Electronics, elektrikli araba parçası üretme projesi gibi gelecekteki projeler için mobil iletişim birimini kapatmaya hazırlanıyor. Şirket, elektrikli araba, akıllı ev, robotik ve yapay zeka alanlarına yönelmek için 31 Temmuz itibariyle akıllı telefon üretimini ve satışını durduracak. Telefonlar geçen sene LG’nin satışlarının yüzde 8,2’sini oluştururken, şirket kısa dönemde gelir kaybı beklese de uzun dönemde finansal olarak daha iyi bir durumda olmayı hedefliyor. LG, böylece araba parçası üretimlerini güçlendirebileceklerini ve altıncı nesil ağ sistemleri ve kameralar gibi yeni teknolojiler geliştirmeye odaklanıcaklarını söyledi.

Şirketin hisseleri duyuru sonrasında yüzde 4,1 yükselirken iştiraklerinden LG Display’in hissesi de yüzde 6,3 yükseldi. Android işletim sisteminde öncülerden olan LG, Google’ın sahibi Alphabet ile Nexus akıllı telefonlarının üretimi üzerine çalışıyordu. LG Electronics, elektrikli araç parçası üretme işini Kanadalı Magna International ile bir anlaşma imzalayarak yeni bir ortak girişime dönüştürmeyi planladığını belirtmişti. Ortak girişim, Kore ve Çin’deki fabrikalarda elektrikli motorlar, akım dönüştürücüler ve elektrikli sürüş sistemleri üretecek. LG Group, elektrikli araç bataryası üretmek için Endonezya ile de 9,8 milyar dolarlık yatırım mutabakat beyannamesi imzalamıştı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -