Perşembe, Mayıs 6, 2021
Ana Sayfa Dünya Taşeron sistemi kölelik sistemidir

Taşeron sistemi kölelik sistemidir

Hakikat Web TV’de Ümit Bahşi’ye konuşan Kamu-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu, hükümetin kamuda yaymaya çalıştığı taşeronluk sistemine isyan etti:

ÖZEL HABER

KAMU-İŞ GEÇİT VERMEZ

Taşeron işçilerin toplu iş sözleşmesinde devlet işçisi olarak işlemesi gerektiğini ifade eden Kamu-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu, “Kurmak istedikleri sistem, kadrolu işleyenlerin yerine taşeron işçileri işletmek ve 15 saat çalıştırıp asgari ücret vermektir. Bunun adına olsa olsa kölelik sistemi denir. Kamu-İş olarak buna geçit vermeyeceğiz” dedi.

 

TAŞERON İŞÇİLERE HAKSIZLIK

Taşeron çalışanlarının özel şirket çalışanı diye geçiştirilemeyeceğini savunan Serdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “10 yıldır taşeron işçisi olarak çalışan var ama 10 yıl önce o şirket yoktu. Siyasi etkilerle taşeron şirketler değişiyor ama işçiler hep aynı işçiler. Bu sistemi bu şekilde götüremeyecekler. Halktan cevabını alacaklar.”

 

PADİŞAHLIK DÖNEMİ GEÇTİ

Hükümetin sendikaları değil halkı görmezden geldiğini kaydeden Serdaroğlu, “Hükümet  edenler kaynak yaratmak istiyorlarsa dünyaya baksın. Zor durumda olan birçok devlet servet vergisi getirdi. Bizde ise hükümet kaynak yok diye hayat pahalılığı ödeneğini durdurmaya çalışıyor. Öyle bir dünya yok. Padişahlık sistemi çoktan geçti” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -