Perşembe, Mayıs 6, 2021
Ana Sayfa Kıbrıs Çocuklarımızın bayramını en içten dileklerimle kutlarım

Çocuklarımızın bayramını en içten dileklerimle kutlarım

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Girne İlçe Başkanı Ramazan Karal, TBMM’nin açılışının 101. yıl dönümünü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Karal mesajında şu ifadelerer yer verdi:

” Milli iradenin temsil makamı TBMM’nin açılışının 101. yıl dönümünü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, pandemi etkisi altında da olsa artan ve yükselen bir coşku ile birlik ve beraberlik içinde kutlamaktayız. 

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, toplumumuzun her alanındaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir.

Bu önemli günde bir yandan bayram coşkusunu hep birlikte yaşarken bir yandan da çocuklarımıza, kendilerine emanet edilen değerleri ve emanetlerin büyüklüğünü anlatmalıyız.

 

23 Nisan gibi milli bayramlarımızın önemli bir anlamı daha vardır: Bu bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak bir olduğumuz günlerdir. Bu günde bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara taşıyabileceğimizi konuşmalıyız.

Varlıklarıyla hayatımıza neşe katan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -