Çarşamba, Mayıs 12, 2021
Ana Sayfa Kıbrıs Tabipler Birliği halk Sağlığı konusunda yanlış mesaj verecek bir organizasyonun göbeğinde olamaz

Tabipler Birliği halk Sağlığı konusunda yanlış mesaj verecek bir organizasyonun göbeğinde olamaz

Ulusal Birlik Partisi Girne Milletvekili Özdemir Berova, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği’nin geçtiğimiz gün apılan eyleme katılmasını eleştirdi.

Ulusal Birlik Partisi Girne Milletvekili Özdemir Berova, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği’nin geçtiğimiz gün apılan eyleme katılmasını eleştirdi.

Berova “KTTB ülkenin sosyopolitik konularında üyelerinin görüşünü alarak fikir ortaya koyabilir ama Halk Sağlığı konusunda yanlış mesaj verecek bir organizasyonun göbeğinde olamaz” ifadelerini kullandı.

Berova’nın sosyal medya paylaşımı şöyle:

Üyesi olduğum ve daha önce Başkan olarak da görev yaptığım Kıbrıs Türk Tabibleri Birliği dün yapılan mitinge aktif katılımı ülkemizde sürdürülen Covid 19 a karşı yapılan mücadelede Tabibler Birliğine karşı büyük bir güven erozyonu yaratmıştır. Meslek örgütü olarak KTTB nin asli görevi üyelerinin sorunlarını çözmek yanında Halk Sağlığını korumak amacıyla topluma önderlik etmektir. Elbette ki KTTB ülkenin sosyopolitik konularında üyelerinin görüşünü alarak fikir ortaya koyabilir ama Halk Sağlığı konusunda yanlış mesaj verecek bir organizasyonun göbeğinde olamaz. Böylesine bir görüntüyü ortaya çıkaracak karar Odalar ve Birlik Yönetiminden nasıl geçti anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -