Cumartesi, Kasım 27, 2021
spot_img
Ana SayfaKıbrısÖzkurt: Kadına her alanda fırsat tanımalıyız

Özkurt: Kadına her alanda fırsat tanımalıyız

 

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Meryem Özkurt bir toplumun temelinde aile, ailenin temelinde de kadının yer aldığına işaret etti

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü” dolayısıyla mesaj yayımlayan Özkurt, kadınlara karşı insan onuruna yakışmayan şiddet olaylarının toplumumuzu olumsuz etkilemesine izin vermemiz gerektiğini, bunun en önemli görevlerimizden biri olması gerektiğini belirtti.

Özkurt mesajında ‘Kadın her şeyden önce annedir ve yetiştirdiği nesiller ile geleceği inşa edecek olanlardır. Bu nedenle kadınlarımızın eğitiminden istihdamına, sosyalleşmelerinden ekonomik yönden aktif roller üstlenmelerine kadar her alanda onlara fırsat tanımalıyız. Bu konuda gerekli çalışmaları yapmak geleceğe olan en büyük yatırımdır.

Kadına yönelik şiddetle mücadelede özellikle son yıllarda ülkemiz, ilgili kurumların sorumluluk alanları çerçevesinde koruyucu tedbiri hayata geçirmiştir bizleinde bu yöndeki çalışmaların aksamadan yürümesi için elimizden gelen gayreti göstermek her şeyden önce insani bir vazifemizdir.‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün şiddetin her türlüsünün karşısında olan bir toplum bilinci oluşmasına vesile olmasını temenni ediyorum’ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -